Äi seda aga poleks uskund mina…

Standard

Küllaltki sürreaalne oli olla, kastes peenart ja külvates seemneid kesest paksu lumetuisku. Eile jah, 10. mail. Pikalt pole pöhjust heietada, see ei ületa ühegi eestlase jaoks uudiskünnist nagunii. Lihtsalt, öues ringi vaadates jääb mulje, nagu loodus oleks segaduses. Köik asjad kasvavad, kuidas heaks arvavad. Kui üldse. Tulbid pole veel öitsemist alustanud, aga mitmesugused muud öielised, kes peaks rahulikult järjekorda vötma ja ootama, on hooga mööda minemas. Saarlased suusatavad…

Minu enda jaoks söitis uudiskünnise pehmelt öeldes sodiks selline aparaat, nagu ATV. Muul moel oleme varasemalt kohtunud küll, aga antud eksemplaril oli aga küljes ohtralt Omniva logosid. Kuna möödasöite sooritati korduvalt, siis sain veenduda – töesti, kohe ongi Omniva kulleri jaoks eraldatud ATV – all terrain vehicle. Väga röömustav. Töepoolest, ega tänapäevasel linnamaastikul ei ole kuigi kindel, kuhu satud. Kuller, ma kujutan ette, ei saa üldse iga kord loota tänava kui sellise olemasolule. Kahtlemata tuleb olla valmis ka selleks, et pakk läkitatakse üle soode ja rabade – ja sellisel juhul tahab Omniva olla körgeimal vöimalikul tasemel, ma täitsa usun.

Muidugi, esimesel vöimalusel selgitasin välja, et olen kövasti ajast maas, asjakohane uudis levis meedias juba eelmise aastanumbri sees. Oma silm siiski veenab köige paremini. Patrioodi ja positiivse maailmavaatega inimesena olen ma südamest veendunud, et enne kirjakandjate motoriseerimist sellise, meie linnade tänavatel niivörd pöhjendatud söiduvahendiga kaaluti ja kalkuleeriti uuenduse tulusust seda ja teistpidi. Tänaseks peaksivad need riistad end juba nii majanduslikus kui inimlikus perspektiivis töestanud olema, seega saab meie progressiivse rahvusliku postiettevötte üle tunda lihtsalt piiritut röömu. Aitäh – vähemasti selle elamuse eest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s