Tiu-tiu, ta tuleb teisiti

Standard

Igal aastal on üks päev, kui kastanipungad pakatavad. Vöi no ma ei tea, mida nad täpselt teevad, aga igal aastal ühel päeval on kastanipungad järsku suured ja ja natuke kleepuvad. Järsku. See päev oli üleeile. Täna oli selle aasta esimene aiatöödepäev. No okei, tegu oli pigem töötegemise markeerimisega, sümboolsed köpitsused siin-seal. Aga selgelt on talv sellega läbi. Ei huvita, et kümme minutit pärast tuppatulekut alustas sadamist paks lumi. (Önneks löpetas ka kiirelt).

Märtsis paistab olevat kiida teenindajat vm kuu? Käib igal kevadel vist läbi? Ei ole süvenenud, kuidas seda kampaaniat korraldatakse ja mis seal üldse toimub, aga ma märkan, et kauplustes on erinevad viisid kiiduinfo kogumiseks. Ja seekord märkan kuidagi ka seda, et mönes kohas jääb mulje, et asi on läbi möldud ja tagasisisde andjale vöimalikult lihtsaks tehtud (ja oi, tagasiside andmine peab töesti olema ülilihtne..parim, kui selle saaks kuidagi otse ajust kätte…) – ja mönes mitte. Mitmetes kauplustes on kassades püsti need kolme nupuga puldid näiteks. Maksad oma piima eest ära, kassapidaja tundus sulle väga kaasa elavat, vajutad kiirelt rohelist (vist?) naerunäonuppu ja lähed eluga edasi.

Selver on aga läinud seda teed, et KUI juba midagi küsida, siis peaks ka tagasisidestaja tundma, et asi on oluline. Ja olulisust tajub inimene hästi siis, kui tal on raske. Kui Selveri kassapidaja sinu piimaostu juures empaatiat üles näitab, siis, nagu ma olen aru saanud, toimid sa järgnevalt:
1. otsustad, et soovid oma röömust jälge jätta;
2. vötad kassapidaja nina alt (sealt, kuhu ta vöibolla äsja sulle kaks kuuskümmend tagasi andis) sedeli – tegelikult pisikese ankeedikese) püüad seda tehes mitte olla väga demonstratiivne);
3. otsid, vöibolla isegi küsid kassapidajalt pastapliiatsit;
4.1. kirjapulka saamata haarad sedeli ning töttad infoletti.
4.2. saades kirjapulga (ilmselt enda varudest) kannatad ära sinu taha kogunenud seitsme inimese silmapööritused, oiged ja ‘Miina, ära siia seisa, siin läheb AEGA!’ kommentaarid – ja täidad ankeedi.
5. meenutad pingeliselt, mis oli kasapidaja nimi. Kui sul oli taipu seda eelnevalt vaadata ja memoriseerida, on hea. Kui mitte, püüad seda välja uurida infoleti töötajalt. Kui ei önnesti, könnidakassasse tagasi trügid inimeseni ja vaatad/küsid üle tema nime.
6. meenutad, mis sul öelda oli. Ahjaa, empaatia ülesnäitamine piimapakki läbi lüües…. Paned kirja. Kannatad endiselt ära köik kaaskodanikud, kelle kannatus on ehk eestlaslikult pikk… vähemasti nii sa loodad.
7. sisestad täidetud ankeedi kusagile (ilmselt on selleks kohaks infolett?).

Vabandan, kui see kirjeldus oli ebatäpne, ma pole seda teglikult läbi teinud. Sest ma kardan pastakat küsida, järjekorras seisvaid inimesi häirida, infoletti minna jne. Aga mul on natuke kahju Selveri kassapidajatest – on alust kahtlustada, et sellise keerulise skeemiga hoitakse kusagilt kokku küll nupupultide raha, aga saadakse olulselt vähem ja ebatäpse tagasiside…

Toidublogimist alga? Sest nüüd on nii, et ei saa jätta siia üles mörkimata ühte retsepti. Muidu läheb lihtsalt meelest ja peab iga kord uuesti leiutama. Brita kook. Lihtsalt lust, mis lihtne asi on välja möeldud!
Põhi:
150 g võid (olgu krralik – Saaremaa oma; toasoe, pehm, aga mitte vedel)
125 g suhkrut (mul on nüüd teist korda olnud rafineerimata roosuhkur. Suureteraline selline ja tume. Jääb natuke teistmoodi, aga ütlemata mönus, selle juurde jään)
3 munakollast
110 g jahu
2 tl küpsetuspulbrit
1 dl piima
Vöi+suhkur vahtu; juurde piim ja jahu koos küpsetuspulbriga. Juurde ühekaupa vahustades munakollased. Ahjuplaadile (mitte väga öhuke kiht. pigem selline paksem)
Kate:
3 munavalget (külmad; ma panen nad kohe külmkappi, kui olen kollased välja vötnud)
170 g suhkrut (ikka sama roosuhkur)
1 tl vanillisuhkrut (pole essentsiaalne..)
mandlilaaste (no suvaline kogus)
Munavalged tugevasse vahtu, juurde niredena suhkur. Pöhja otsa ahjuplaadile, mandlilaastud peale, u 175 kraadi juurde ahju.
Täidis:
4 dl vahukoort (olgu külm!)
2 sl suhkrut (vt varasemad suhkrumärkused)
vaarikaid (see on klassika? ma kogemata eelmisel korral olin sunnitud kasutama külmutatud maasikaid – ja no selle juurde jään, jube hea…)
kui on soov kaunistada, siis tuhksuhkruga sobib, marjad ka.
Koor ja suhkur vahtu, jahtunud koogi peale, otsa/sisse maasikad, teine pool pöhjast köige tippu.

 

Üks vastus »

  1. Pingback: Üks kuu | Päevakorras on plaan A.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s